Alpe d’Huez

Alpe d'Huez - FrancieUnavuje vás už lyžování v České republice, kdy delší dobu strávíte čekáním ve frontě na vlek, než na samotném svahu? Pak zcela jistě přijdete na chuť krásnému středisku Alpe d’Huez ve francouzských Alpách. Toto centrum vás díky rozsáhlým a poctivě udržovaným sjezdovkám doslova ohromí. Užijete si nejen 238 kilometrů dlouhých tratí, ale také širokého doprovodného programu, který zde můžete zažít. Středisko ležící zhruba hodinku jízdy od Grenoblu má také tu výhodu, že lanovky a vleky se nacházejí v blízkosti ubytování. Alpe d’Huez se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 100 m. n. m. do 3 300 m. n. m.

Výhodný skipas VISALP

Prvotřídní středisko Alpe d’Huez vám nabídne výhodnou příležitost, kterou v ostatních střediscích jen tak nenajdete. Ona výhoda spočívá v tom, že zakoupením skipasu VISALP získáváte nejen možnost brázdit jedny z nejdelších sjezdovek ve francouzských alpách, ale také kdykoliv navštěvovat krytý i venkovní bazén, dále máte možnost 2x zakusit noční lyžování. Rovněž budete mít možnost bezplatně navštěvovat 3 tenisové kurty do 16-té hodiny. Zdarma máte možnost také strávit čas na čtyřech squash kurtech, horolezecké stěně a ve fitness centru. Pokud se vám nabídka líbí, potěšeni budete ještě z možnosti bezplatně navštěvovat muzeum a 1x týdně koncert dle aktuální nabídky. Nutno říci, že tento skipas platí pouze pro ty, kteří mají ubytování v centru střediska.

Lyžování v Alpe d’Huez

Alpe d'Huez - FrancieAlpe d’Huez není pouze neznámá horská vesnička. Oblast se samozřejmě proslavila díky úžasným lyžařským trasám, z nichž jedna z nich je podle lyžařských časopisů dokonce nejdelší černá trať na světě. Řeč je o sjezdovce Sarenne, která měří přes 16 kilometrů a překonává převýšení 2 000 metrů. Lanovka vás vysadí na vrchol Pic Blanc ve výšce 3 300 m. n. m., odkud se můžete vydat na svou zběsilou jízdu. Červených tratí je zde rovněž bezpočet. Zkušený lyžař s nimi určitě nebude mít problémy, i když některé části připomínají spíše černé sjezdovky. Na cestě potkáte řadu příjemných zastávek. Naleznete zde i 3 dobře vybavené snow parky.

Chlouba Alpe d’Huez

Francouzské středisko Alpe d’Huez ležící v savojských Alpách patří zcela jistě k nejlepším v Evropě. Alpe d’Huez se může pyšnit nejen nejdelší černou sjezdovkou na světě, ale také faktem, že je desátým nejrozsáhlejším lyžařským střediskem v Evropě. Oblast je známá také v cyklistickém světě, jelikož Alpe d’Huez je cíl jedné z etap slavné Tour de France. Dobrou pověst si středisko vydobylo také díky konání zimních olympijských her v Grenoblu v roce 1968.

Alpe d’Huez mimo sjezdovku

V případě, že by jste rádi vyrazili někam na výlet, nabízí se vám krásná vesnička Vaujany v blízkosti Alpe d’Huez. Doporučujeme tuto vesničku, protože jen málo míst spojuje tradici s modernitou tak dobře jako právě Vaujany. Idylické místo se spletitými uličkami pro trávení času s rodinou. Jelikož se díky přítomnosti vodní elektrárny stala tato oblast jednou z nejbohatších horských oblastí ve Francii, můžete zde nalézt opravdu luxusní wellness centra s mnoha bazény. V případě, že budete unaveni procházkami, můžete využít moderní pohyblivé schody, které spojují jednotlivé místní části. K odpočinku lákají různé restaurace, bary, vinárny, pizzerie. Rozsáhlá nákupní střediska patří rovněž mezi chloubu vesničky Vaujany. Jak můžete vidět oblast Alpe d’Huez je významné lyžařské centrum, kde budete mít o zábavu určitě postaráno.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?