Chamrousse

Stýská si vaše drahá polovička, že ji chybí krásné západy slunce u moře a vy byste raději trávili dovolenou na opravdových lyžařských skvostech? Pak si zahrajte na diplomata a vezměte svou vyvolenou do střediska Chamrousse, které je mimo jiné proslulé svými krásnými západy slunce, jež se staly inspirací mnoha fotografů z celého světa.

Chamrousse - FrancieLyžařské středisko Chamrousse se nachází na jihu masivu Belledone v dauphiánských Alpách ve Francii. Výhled na okolní horské monumenty L´Oisans, Le Vercos a La Chatreuse je vskutku nádherný. Oblast Chamrousse se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 400 m. n. m. do 2 250 m. n. m. Na celkovém převýšení 850 metrů naleznete kvalitně udržované sjezdovky všech náročností, které jsou rovněž dobře propojeny vleky a lanovkami. 92 kilometrů krásných tratí se vám nabídne za výhodnou cenu 26€ na den. Sněhových radovánek si můžete užívat od konce listopadu do konce dubna.

Doprava do Chamrousse

Zhruba tisíci kilometrová trasa autem vám rychle uteče díky přítomnosti opravdových skvostů švýcarských a francouzských Alp, na něž se vám naskytne pohled při cestě. Nejprve dojeďte do švýcarské metropole Bern. Následně přes Lausanne a Ženevu se dostanete do Annecy. Zde vás dělí již několik málo kilometrů od vašeho cíle. Pokračujte dále na Chembéry, přes Grenoble až k samotnému Chamrousse.

Lyžování v Chamrousse

Předně nutno říci, že tato oblast oproti ostatním střediskům francouzských Alp není příliš rozsáhlá. Celková délka tratí čítá 92 kilometrů. Tento fakt se odráží i v ceně skipasu, který je zhruba o polovinu levnější než v ostatních střediscích. Pokud však nejste opravdu lyžařští rychlíci, pak vám délka 92 kilometrů bude plně dostačovat. Jelikož je tratí méně, jsou o to více udržované a lyžaři poskytnou neskutečný sportovní zážitek. Necelých sto kilometrů tratí je rozděleno na 56 kilometrů tratí zelených a modrých, 25 kilometrů červených a 11 kilometrů černých. Snowboardisti si na nedostatek aktivit v této oblasti zaručeně stěžovat nemohou, jelikož se zde nacházejí rovnou 4 snow parky s plným vybavením, jaké si může milovník prkna přát. Běžeckých stop je v zalesněné plošině L´Arselle u Roche Beranger dostatek. Celková délka upravených běžeckých tratí dosahuje 41 kilometrů. Strmé svahy střediska Chamrousse se staly dějištěm zimních olympijských her v roce 1968 v Grenoblu. Mezi nejatraktivnější sjezdovku patří Couloir Casserousse. Tato trať patří mezi nejnáročnější v oblasti Chamrousse, proto na ni raději své děti neberte. Pokud jste začínající lyžaři či zde máte malé děti, doporučujeme pozvolnější svahy v oblasti Roche Beranger. Druhá část Le Recoin láká svými obtížnými sjezdy a je vhodná pro lyžaře, jejichž lyže už mají najetý nějaký ten kilometr.

Chamrousse mimo sjezdovky

Chamrousse - FranciePobyt vám zaručeně zpříjemní přítomnost relaxačního centra obsahující krytý bazén, saunu, možnost masáží či tureckých lázní. V případě, že byste se chtěli vyřádit na sněhu, avšak na lyže se vám již nechce, můžete vyzkoušet jízdu na sněžných skútrech či vyrazit s rodinou na sáňkařskou dráhu, kde zaručeně zažijete mnoho zábavy. Samozřejmostí jsou příjemné restaurace, útulné vinárny a kavárny. Společenský program je zde doslova nabitý. Jde vidět, že středisko myslí na své klienty nejen na sjezdovce, ale také mimo ni, což ze střediska Chamrousse dělá příjemné centrum pro zimní dovolenou s rodinou. Každý večer můžete zakončit pohledem na odraz západu slunce na vysokých vrcholcích hor ve společnosti svých nejbližších a vychutnat si tak nezapomenutelný romantický zážitek.

Copyright © 2022 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?