Courchevel / La Tania

Courchevel - FrancieZima se pomalým krokem blíží a vy nevíte kam vyrazit na hory? Dopřejte si aktivní odpočinek v podobě lyžování na těch nejkrásnějších sjezdovkách v oblasti francouzských Alp. V případě, že vyžadujete luxus a máte rádi architekturu s historickým nádechem, pak by jste určitě měli navštívit nejstarší lyžařské středisko Courchevel nacházející se v rozsáhlé oblasti Trois Valées.

Luxusní středisko Courchevel naleznete v nejvzdálenější části údolí pod vrcholkem hory Roc Merlet. Jelikož k luxusu patří i jistá dávka pohodlí, jsou jednotlivé sjezdovky propojeny nejen lanovkami, ale také skvěle fungující sítí skibusů.

Courchevel je rozděleno na čtyři hlavní části: Courchevel 1 300, Courchevel 1 550, Courchevel 1 650 a Courchevel 1850. Stačí nazout lyže a uhánět si to po 150-ti kilometrech dlouhých sjezdovkách, které se mohou pyšnit svou prvotřídní kvalitou co se týče jak kvality sněhu, tak udržovanosti. Nadmořská výška areálu je 1 300 m. n. m. – 2 738 m. n. m.

Cesta do Courchevel / La Tania

Silnice Courchevelu jsou dobře udržované v každém ročním období. Je ale dobré sebou mít pro jistotu sněhové řetězy. Jakmile dorazíte do Albertville, dáte se po silnici N90 do Moutiers, přes Brides les Bains se dostanete až na požadovaný cíl cesty. Celková vzdálenost od Prahy je 1 115 kilometrů.

Lyžování v Courchevel / La Tania

La Tania - FranciePřes sto padesát kilometrů kvalitních a dobře udržovaných tratí je rozděleno na 39 kilometrů tratí zelených, 49 modrých, 48 červených. Ti z vás, kteří si užívají adrenalin plnými doušky se mohou odvážit prozkoumat 14 kilometrů tratí černých. Největším lákadlem pro zkušené lyžaře je nejtěžší trať Couloir EmileAllais s převýšením 300 metrů. Nejdelší sjezdovka nese název La Saulire a její délka dosahuje úctyhodných 7 kilometrů a převýšení je zde více než 1 400 metrů.

Zábava mimo sjezdovky

I když je většina sjezdovek ve večerních hodinách díky osvětlení přístupná, mnoho lidí by pro pozdější hodiny volilo spíše jiné aktivity než lyžování. Pokud si přejete zažít trochu zábavy naleznete v tomto lyžařském centru s nádechem luxusu a historie různé restaurace, bary, kina, nechybí ani bowling, piano bary a noční kluby. Ti z vás, kteří příliš nehýří sportovní aktivitou jistě nepohrdnou saunou či masážemi.

Romantika a nákupy

Svou drahou polovičku jistě potěšíte večerní procházkou po krásně osvětleném historickém městečku. Malý večerní výlet můžete zakončit v některé hezké restauraci a vyzkoušet místní speciality, mezi které patří fondue, tartiflette či raclette. Přes den si také můžete užívat nakupování v luxusních nákupních galeriích.

Výlet do lyžařského království Courchevel / La Tania ve vás jistě vzbudí příjemné pocity, když si budete prohlížet fotografie z dovolené, kterou jste zde trávili sjížděním nejkrásnějších sjezdovek nacházejících se v Evropě či se se svou láskou procházeli pod širým nebem, kdy se od majestátného Roc Marlet odrážel půlnoční svit měsíce.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?