Doprava do francouzských Alp

Francouzské Alpy - FrancieFrancouzské vrcholky hor, jež se hrdě tyčí u švýcarských a italských hranic, patří bezesporu mezi nejkrásnější a zároveň nejnavštěvovanější evropská střediska vhodná pro lyžování. Skvělá forma relaxace v podobě užívání si dlouhých sjezdovek uprostřed dech beroucí krajiny francouzských Alp na vás zapůsobí natolik, že nebudete litovat poněkud zdlouhavější cesty, kterou jste museli absolvovat, aby jste tyto krásné Alpy navštívili.

Francouzské Alpy - FranciePřestože je nutné urazit více než 1 000 km, bude vám tato „námaha“ oplacena ve formě kvalitních silnic a dálnic, které lemují krajinu Rakouska, Švýcarska a samozřejmě Francie. Silnice jsou v oblasti francouzských středisek celoročně poctivě udržované, proto si můžete být jisti, že dorazíte na požadované místo naprosto v pořádku. Přesto však doporučujeme mít v záloze zimní řetězy, které vás vysvobodí v případě nenadálých problémů na silnicích. Pokud jste cestovatelé tělem i duší, pak doporučujeme dopravu vozem, kdy si můžete plnými doušky vychutnat krásu hor jak v Rakousku, tak v Německu a Francii.

V případě, že by jste rádi volili menší námahu při své cestě, pak vám doporučujeme jízdu vlakem, kdy vás do nejbližšího velkého města u francouzských Alp dopraví světoznámý rychlík TGV, který je ztělesněním luxusu a samozřejmě rychlosti. Nabízejí se i možnosti dopravy autobusem či letadlem.

Doprava autem


Francouzské Alpy - FranciePro cestovatele, kteří si vychutnávají nejen cíl cesty, ale i samotnou cestu, vřele doporučujeme dopravu automobilem. Pokud vyrážíte z Čech, pak vám doporučujeme jet po silnici E53 přes Plzeň, k hraničnímu přechodu Železná Ruda, následně proplujete po krásných německých dálnicích k Mnichovu, kde budete dále pokračovat směrem na švýcarský Bern. Serpentinami švýcarských hor se dostane až francouzskému Lyonu, který je již kousíček od vašich středisek. Pro cestovatele z Moravy doporučujeme trasu skrze hraniční přechod Mikulov, dále pak přes Vídeň, Salzburg, Mnichov, Bern a Lyon. Upozorňujeme, že v Rakousku je nutné zaplatit dálniční známku, která stojí přibližně 7,6€ na 10 dní, v Německu jsou dálnice zdarma, ve Švýcarsku se platí mýtné. Přibližná cena mýtného ve Francii je 6€/100 km, platí se vždy za použití dálnice, nepočítají se dálnice v blízkosti velkých měst. Při své cestě se setkáte i s tunely. Zde je rovněž třeba počítat s poplatky. Poplatky za přestupky jsou ve Francii opravdu vysoké, policisté na místě mohou udělit pokutu až 375€. Pokud se poplatkům chcete vyhnout, je nutné dodržovat rychlostní limity 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici, zároveň si dávat pozor na alkohol, tolerance 0,05% a mít ve dne i v noci rozsvícená světla. Pokud cestujete s dítětem, je nutné, aby dětský zádržný systém byl proti směru jízdy.

Doprava vlakem

Pokud příliš neholdujete cestování autem a chcete si odpočinou již při samotné cestě, pak vám doporučujeme jízdu vlakem. Čisté a komfortní vlaky vás dopraví z Prahy do Lyonu přibližně za jeden den. Velkou výhodou je, že si můžete dopřát odpočinek od vašeho běžného života již ve vlaku a při příjezdu budete dostatečně čilí na to, aby jste okamžitě okusili krásy, které francouzské Alpy nabízejí. Nevýhodou cestování vlakem je fakt, že z lyonského nádraží se budete muset dopravit ke svému zimnímu letovisku autobusem. Výhodné ceny jízdenek můžete nalézt například u společnosti Eurolines.

Jestliže chcete poznat pýchu francouzských železnic, pak vám můžeme vřele doporučit jízdu vlakem do Paříže, odkud pak přesednete na světoznámý rychlík TGV, jezdící rychlostí až 300 km/h. Cesta se tak stane delší a samozřejmě malinko dražší, nicméně zážitek, který vám poskytne jízda vlakem TGV je opravdu neskutečný.

Doprava autobusem

Pro ty z vás, kteří nemáte příliš v lásce jízdu vlakem a zároveň nechcete jet svým vozem, doporučujeme jízdu autobusem. Mnoho přepravních firem nabízí komfortní a pohodlnou jízdu autobusem až do krásné metropole na jihu Francie jménem Lyon. Cena za dopravu autobusem bývá srovnatelná s cenou vlaků, jež se většinou pohybuje na částce okolo 1 700Kč. Firmy Student Agency a Eurolines nabízejí výhodné ceny zpátečních jízdenek. Mnozí z vás mohou spatřovat výhodu v možnosti nastoupit v těchto městech: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň. Nutno říci, že síť francouzských autobusů, které jezdi mimo město, je natolik v dobrém stavu, že dostat se ke svému letovisku ve francouzských Alpách není žádný problém. Existuje rovněž bezpočet cestovních kanceláří, které se zaměřují na lyžování ve francouzských Alpách, kdy vás autokar dopraví až bráně hotelu. Namátkou můžeme nabídnout cestovní kancelář Beta-tour.

Doprava letadlem

Ráno snídaně v Praze, odpoledne sjíždění krásných sjezdovek za svitu příjemného alpského slunce? Žádný problém, pokud zvolíte dopravu letadlem. Na trase z Prahy do Lyonu si můžete prohlédnou vrcholky Alp z ptačí perspektivy. Tento komfortní způsob dopravy vás bude stát přibližně 3 500 Kč. Letištní taxislužby, případně autobus vás následně dopraví přímo k vašemu hotelu. Za pouhé 4 hodiny již pravděpodobně budete ve svém hotelovým pokoji, z jehož okna můžete vidět nádherné vrcholky zasněžených francouzských Alp.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?