Les 2 Alpes

Les 2 Alpes - FrancieFrancouzské Alpy se díky svým rozsáhlým a hlavně poctivě udržovaným sjezdovkám staly nejoblíbenějším a zároveň nejnavštěvovanějším lyžařským centrem v Evropě. Velkou výhodou rekreace na těchto alpských svazích je fakt, že díky vysoké nadmořské výšce středisek je možné se zde prohánět na lyžích prakticky od začátku listopadu po konec května. V některých střediscích je možné vidět krásné, sněhem zasypané sjezdovky po celý rok.

Kdybychom mohli doporučit pouze jedno středisko, pak by to bylo Les 2 Alpes, chcete-li Les Deux Alpes. Tento lyžařský komplex, nacházející se v oblasti Isere, se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 400 m. n. m. po 3 568 m. n. m. Vysoká výška zabezpečuje možnost lyžování déle než 170 dní v roce. Malebné lyžařské letovisko naleznete 60 kilometrů od Grenoblu u vrcholu La Meije. 220 kilometrů nádherně dlouhých tratí vám zaručí opravdový lyžařský zážitek.

Doprava do Les 2 Alpes

Po pár hodinách strávených na kvalitních dálnicích Švýcarska a Francie se napojíte na silnice, které jsou rovněž dobře udržované. Po průjezdu Bernem, Ženevou, Annecy a Chambery dorazíte do městečka Grenoble, odkud se po komunikaci N91 vydáte směrem na Biancon. Za Bourg d’Oisans nezapomeňte odbočit na D213, kde se po pár kilometrech před vámi objeví Les 2 Alpes.

Lyžování v Les 2 Alpes

Les 2 Alpes - FrancieVe francouzských Alpách je běžné, že se jednotlivá střediska sjednocují, aby návštěvníkům mohla nabídnout rozsáhlejší lyžařskou plochu. Stejně tomu tak je v Les 2 Alpes, které vzniklo sloučením vesniček Mond de Lans a Venocs. Nutno poznamenat, že Les 2 Alpes je nejrozsáhlejším letním areálem pro lyžování v Evropě. Můžete si tedy užívat 175 kilometrů dlouhé zelené a modré tratě a 50 kilometrů dlouhé tratě červené a černé, jak v zimním období, tak v období letním. Lanovkou můžete vystoupat až těsně pod vrchol hory La Meije do výšky 3 525 m. n. m. Čeká vás krásný sjezd s převýšením více než 2 000 metrů.

Les 2 Alpes a snowboarding

Jak jsme si již řekli, lyžaři mají zajištěnou zábavu i v letním období. Snowboardisti jsou na tom samozřejmě stejně. Letní snow park umístěný na ledovci ve výšce 3 200 m. n. m. je opravdu skvěle vybaven. Není nouze o boardercross, halfpipe a samozřejmě spoustu zábradlí pod různými úhly. Pár metrů níže se nalézá ještě jeden, neméně rozsáhlý snow park.

SLIDE zóna
Opravdu nezapomenutelným zážitkem se může stát navštívení Slide zóny, která se rozprostírá na ploše 200 hektarů. Jste-li příznivci freestylu, pak zde rádi strávíte hodiny času. K zábavě přispějí různé kaňony, průrvy, vodopády, římsy a další atrakce. Vhodné pro freestylově založené snowboardisty, ale také pro lyžaře.

O Les 2 Alpes by se toho dalo napsat hodně, jelikož středisko je opravdu na úrovni. Špičkové lyžování, které je k dispozici celoročně, ve spojení s širokou škálou možností aktivit mimo sjezdovku, dělá z Les Deux Alpes jedno z nejlepších lyžařských středisek v Evropě. Na rozsáhlých sjezdovkách vás lyžování zaručeně nepřestane bavit a kdyby přece jen ano, pak si můžete dopřát výlet například do místní ledovcové jeskyně s nádhernými ledovými sochami.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?