Les Menuires

Les Menuires - FrancieNa samotném kraji lyžaři nejnavštěvovanějšího údolí Belleville se nachází středisko Les Menuires pyšnící se rozsáhlými sjezdovkami, kde dokonale zapomenete na váš všední shon a spěch. Lyžařská oblast rozprostírající v nadmořské výšce 1 450 m. n. m. – 3 200 m. n. m. je zárukou přítomnosti sněhové peřiny, i když v Evropě není po sněhu ani památky.

Samotné středisko uprostřed savojských Alp lze rozdělit do dvou částí. Tou první je Les Menuires 1850, druhá část nese název Rebberty 1850/2000. Centrum Les Menuires nacházející se v nadmořské výšce 1 850 m. n. m. je opředeno rozsáhlými sjezdovkami dosahující délky 160 kilometrů.

Francouzi patří mezi národ, který je poněkud pohodlný, proto se Les Menuires koncipovalo do pohodlného stylu, kdy nástup na lanovky a vleky se nachází v těsné blízkosti hotelů. Panelákové budovy jsou postupně nahrazovány menšími stavbami v typickém savojském stylu.

Cesta do Les Menuires

Les Menuires - FrancieOd této pohádkové krajiny vás z Prahy dělí zhruba 1 100 kilometrů. V případě, že cestujete vozem, doporučujeme dopravit se do Albertville, odkud pak sjedete po rychlostní komunikaci N90 do Moutiers, následně vás silnice D117 vyveze až k Les Menuires.

Krásné tratě včetně jedné olympijské

Nutno poznamenat, že sjezdovky v oblasti Les Menuires patří mezi opravdovou chloubu francouzských Alp. Nalézá se zde 35 pozvolných zelených a modrých tratí, 7 černých a 29 červených. Mezi jednu z červených tratí patří slavná olympijská trať Stade, po které se proháněli olympionici v roce 1992 při konání zimních olympijských her v Albertville.

Na protějším kopci La Masse se nachází další hezká červená trasa. Pokud se nabažíte terénu v Les Menuires, pak můžete vyrazit do oblastí Méribel a Courchevel, které společně s Les Menuires tvoří 3 Vallées. Aktivnějším lyžařům bychom doporučili pořídit si skipas rovnou na celou oblast 3 Vallées. Co se týče lyžování Les Menuires opravdu nabízí vše co si zkušený lyžař může přát.´

Les Manuires a snowboarding

Pokud dáváte přednost užívání si volnosti na prkně, pak můžete navštívit oblíbený snow park Boyes, jež se nachází přímo nad Les Menuires v části Rabberty 1850/2000. U sedačky Becca se v horní části areálu ve výšce 2 600 m. n. m. nalézá další snow park, z kterého je mimochodem velmi krásný výhled do této pohádkové krajiny. Park je zaměřený na freestyle. Potěšení naleznete v boardercross drahách, skocích big air a také quarter pipe. Máte možnost navštívit další snow parky, nalézající se v celé oblasti 3 Vallées. Zaručujeme, že jich zde je vážně bezpočet. Preferujete-li spíše rovinky než pozvolné svahy, pak vám jistě přijdou vhod trasy pro běžkaře linoucí se krásnou krajinou po délce více než 28 kilometrů.

Relaxace po lyžování

Nové sportovní centrum Sovegab uspokojí i ty nejvíce sportovně založené jedince. V případě, že chcete uvolnit svaly po namáhavém lyžařské dni, pak vám jistě přijde vhod krytý bazén, sauna, fitness a masáže. Nejlepší relaxaci však určitě spatříte ve venkovním vyhřívaném bazénu v části Bruyeres.

Pokud vám po lyžování značně vyhládlo, pak se můžete vydat ke čtyř hvězdičkovému hotelu Le Chalet Hôtel Kaya, kde na vás v tamní restauraci čekají opravdové kulinářské speciality.

Les Menuires kromě jedinečných sjezdovek, přenádherné krajiny, širokého sportovního a relaxačního vyžití, nabízí čilí noční život, který se odehrává v místních barech a diskotékách.

Les Menuires je tedy vhodné jak pro trávení aktivní divoké dovolené, tak pro dovolenou, kdy je hlavní snahou řádně si odpočinout a relaxovat.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?