Les Orres

Les Orres - FrancieZima se rychlým krokem blíží a vy stále nevíte, kde se vydat na zimní dovolenou? V případě, že vás již poněkud omrzely české hory, můžete ochutnat lyžařské skvosty v podobě přenádherných sjezdovek na úpatí zasněžených kopců francouzských Alp. Pokud nemáte příliš rádi velký shluk lidí kolem sebe, doporučili bychom vám malebné středisko Les Orres, které je svou rozlohou poněkud menší. Samozřejmě zde naleznete krásné dlouhé sjezdovky různých náročností. Výhodou tohoto malého areálu je jeho menší návštěvnost, kde si můžete užít nerušenou dovolenou.

Les Orres dokáže uspokojit jak začínající lyžaře, tak lyžaře velmi zkušené. Středisko rozprostírající se ve vysoké nadmořské výšce 1 650 m. n. m. až 2 750 m. n. m. se může pyšnit sněhovou pokrývkou po celé zimní období.

Doprava do Les Orres

Pokud budete vozem vyrážet z Prahy, čeká vás cesta dlouhá 1 250 kilometrů, na které se vám naskytne krásný výhled na horské masivy. Jakmile dorazíte do švýcarského Bernu, vydáte se přes Annecy, Chambery až k Grenoblu. Odtud po silnici N85 do Gapu, napojíte se na N94 směrem na Embrun. Před Embrunem odbočíte na D40 a vystoupáte až k samotnému Les Orres.

Lyžování v Les Orres

Les Orres - FrancieMalebné středisko Les Orres vás učaruje nejen dlouhými a poctivě udržovanými sjezdovkami, ale hlavně přenádhernou krajinou. Široká síť lanovek a vleků vás většinou vyveze k vrcholům Le Boussolenc a L’Aupillon, odkud se vám naskytne možnost sjíždět 36 kilometrů tratí zelených a modrých, 46 kilometrů tratí červených a 6 kilometrů tratí černých. Jedna z nejtěžších tratí nese jméno La Poustele, po které se proháněli opravdoví profesionálové v závodu Světového poháru ve sjezdu. Nutno poznamenat, že převažují hlavně středně těžké sjezdovky. Lesní průseky nalézající se ve spodnější části střediska zajisté zvládne méně zkušený lyžař. Těm bychom nedoporučovali lyžování ve vyšších polohách, protože zde jsou svahy již značně příkřejší. Děti se mohou vyřádit na zdejší sjezdovce pro sáňkování. Pro malé snowboardisty je tady dokonce škola klouzání. Prohánět se po sněhobílých pláních můžete v Les Orres od začátku listopadu do konce května. Cena skipasu pro dospělé je zhruba 26€ na den. Celé středisko se dělí na části: Pramouton, Prebois a Pracaux. V první části také naleznete rozsáhlý snow park.

Les Orres mimo sjezdovku

Malebné středisko si zamilujete nejen díky vysoce kvalitním sjezdovkám, ale také díky široké nabídce apres-ski aktivit. V části Pramouton můžete navštívit útulné bary či vinárny. Jak jsme se již zmínili, v městečku panuje klid, který je zapříčiněný menší návštěvností. Pokud tedy hledáte odpočinek bez mumraje lidí jak na sjezdovkách, tak v centru, Les Orres se vám jistě zalíbí. Potřebujete-li na nějaký čas zabavit vaše děti, můžete je svěřit do péče centra Cyber Espace, kde si užijí zábavu v podobě počítačových her. Možností vyžití je zde mnoho, pokud se vám zasteskne po sypkém prašanu, pak můžete například vyrazit na běžky. Dráhy pro běžkaře vedou kouzelnou krajinou po úctyhodných 40-ti kilometrech. Nabízí se sáňkařská dráha nebo výlety na sněžnicích. Doporučujeme nechat se lanovkou vyvést na některý vrchol, odkud je krásný výhled na uměle vybudovanou vodní nádrž Serre Poncon. Malé středisko Less Orres se pomalu rozvíjí. Nová ubytovací zóna v části Precaux disponuje luxusními rezidencemi a relaxačními centry. I přes fakt stavby nových budov, si středisko Les Orres stále udržuje pověst klidné lokality, která je pro odpočinek jako stvořená.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?