Les Sybelles

Les Sybelles - FrancieNenechávejte své lyže nečinně stát ve sklepě a dopřejte si úžasný lyžařský zážitek na nádherných svazích ve středisku Les Sybelles ve francouzských Alpách. Pokud máte rádi široké bíle pláně, pak je pro vás tato oblast dobrou volbou. Les Sybelles patří mezi nejrozsáhlejší lyžařské areály. Vzniklo sloučením středisek St. Sorlain, Bottieres, Corbier, Toussuire a St. Colomban. Středisko se nachází v jižní části savojských Alp v údolí Murienne. Pokud ve vás tato oblast vzbudila sympatie, pak není nic snazšího, než sbalit lyže ze sklepa a vyrazit na výlet.

Lyžování v Les Sybelles

Les Sybelles se rozprostírá ve výšce od 1 100 m. n. m. do 2 620 m. n. m. Vysokohorská poloha vám zaručuje, že zde na sníh narazíte v celém zimním období. Nejvyšší vrchol Les Perrons se týčí do výšky 2 620 m. n. m. Systém lanovek a vleků je zde v údolí Murienne dokonale propojen. Jelikož jsou sjezdovky opravdu široké, můžete se těšit na příjemně hřející horské slunce po celý den. Komplex Les Sybelles obsahuje několik menších areálů, chcete-li si však užít všechny sjezdovky v Les Sybelles, doporučujeme vám pořídit si skipas, který vás bude opravňovat ke vstupu na všechny sjezdovky nalézající se v tomto velkém středisku. Po zakoupení skipasu můžete prozkoumávat terén savojských Alp na více než tři sta kilometrech. Naleznete zde rozsáhlé lyžařské trasy všech druhů náročnosti. Les Sybelles obsahuje 19 modrých a zelených sjezdovek, 11 červených a dobří lyžaři mohou okusit 2 černé sjezdovky. Nabízejí se zde také dva snow parky a trasy pro nové styly jízdy (nordic a cross country).

Zábava mimo sjezdovky

Les Sybelles - FrancieLes Sybelles to není pouze nádherné odreagování v podobě lyžování, ale také zábava a čilý noční život. Pokud vás večer budou bolet nohy, můžete si zajít na masáž do zdejšího masážního salónu. Následná sauna a pobyt v bazénu vás zaručeně zbaví všech bolestí a vaše tělo tak pocítí ještě větší pocit uvolnění a klidu, který si v Les Sybelles můžete užívat plnými doušky.

V Les Sybelles je živo jak v noci, tak přes den. Patříte-li mezi noční ptáky, zajisté vás potěší velké množství barů, diskoték, kabaretů a kdyby se vám pak zastesklo po nádherných tratí, nemusíte čekat do rána, ale můžete využít nočního lyžování.

Pokud se chcete svým známým pochlubit, že jste zde na dovolené prováděli něco opravdu netradičního, můžete vyzkoušet jízdu se psím spřežením. Vaše žádosti po adrenalinu budou v Les Sybelles rovněž vyslyšeny. Tep vám může zvýšit ultralight, létání na rogalu či paragliding. Díky těmto aktivitám můžete vidět celou oblast z ptačí perspektivy. Věřte, že výhled na údolí Murriene, vrchol Les Perrons a jeho vyšší dvojče Aiguilles d’Arves, jež je nejvyšší vrchol celé oblasti, vám vyrazí dech.

Zajímavosti v Les Sybelles

Jste-li milovníci dobové architektury, pak se vám budovy v Les Sybelles budou určitě líbit. Nalézají se zde rezidence převážně novějšího typu, avšak byl zde použit klasický stavební materiál savojské architektury, kterým je dřevo a kámen. Mezi další architektonický skvost patří barokní kostel ze 17-tého století. V případě, že patříte mezi gurmány, určitě budete mile potěšeni přítomností výrobny vynikajícího sýru Beaufort. Jak vidíte Les Sybelles nabízí široké vyžití jak na lyžařských sjezdovkách, tak mimo ně. Návštěva tohoto střediska vás zaručeně nezklame.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?