Méribel / Mottaret

Méribel, FrancieVesnička Méribel položená ve výšce 1 400 m. n. m. a tři sta metrů výše položená modernější část Mottaret se nacházejí v samotném středu známé oblasti 3 Vallées. Tato oblast se proslavila díky rozsáhlým sjezdovkám uprostřed lesů, které společně s čerstvým vzduchem dávají pocit, že se jedná o jeden z posledních koutů Evropy, kde není ráz krajiny poničen obytnou a průmyslovou zástavbou. Část Méribel je z hlediska architektury nejvíce povedená co se týče zachování typického vzhledu horské savojské architektury využívající především dřevo a kámen.

Lyžařské centrum se skládá ze tří částí. Nejníže položená část, kde se rovněž nachází samotná vesnička Méribel, se nazývá Méribel Village 1400, další je Méribel 1450 a Méribel-Mottaret 1750. Odhadli jste správě, že číselný údaj značí nadmořskou výšku. Ta dosahuje v nejvyšší části 2 952 metrů a v té nejnižší 1 400 metrů. Díky přítomností více než dvou tisícových vrcholů v blízkosti středisek a s tím spojeného specifického klimatu si můžete užívat lyžování po celé zimní období. Máte tedy možnost například trávit vánoční svátky na rozlehlých sjezdovkách, kde na vás čeká více než 150 kilometrů pečlivě udržovaných tratí.

Cesta do Méribel / Mottaret

Oblíbené centrum je od Prahy vzdálené rovných 1 100 kilometrů. Cestou vozem se vám naskytne krásný pohled na opravdové monumenty francouzských Alp. Na silnici N90 z Albertville do Moutiers odbočíte na D915, následně v Brides les Bains na N90, která vás dopraví k samotnému ráji lyžování.

Lyžování v Méribel / Mottaret

Méribel, FrancieMéribel a Mottaret nabízí stejně jako ostatní střediska ve 3 Vallées sjezdovky různých náročností. Společným faktorem všech tratí je bezchybná starostlivost udržovatelů o tyto lyžařské perly francouzských Alp. Hledáte-li upravenost tratí na té nejvyšší úrovni, pak je Méribel to pravé místo pro vás. Převážná část tratí se orientuje na východ (svahy směrem k Val Thorens a Menuires). Pěkné červené a černé sjezdovky naleznete v oblasti Tougnete přímo nad Méribel. Červených a černých sjezdovek je zde přes 30, zelených a modrých dokonce přes 40. Nalézá se zde rovněž vysoký počet sedačkových a kabinových přepravních zařízení. Pokud máte rádi sluníčko pak vás potěšíme informací, že sklon západních i východních svahů zaručuje, že na vás celý den bude svítit příjemné horské slunce.

Největším lákadlem pro náročnější lyžaře je sjezdová trať Combe Vallon o délce 2 800 metrů a převýšením 794 metrů. Potěšit vás může také trať Les Bosses s délkou jeden kilometr a převýšením 350 metrů.

Méribel / Mottaret a snowboarding

Příznivci snowboardingu zaručeně naleznou zalíbení ve snow parku zvaném Moon Park, kde za cenu 50€ na 3 dny obdržíte přístup k vyzkoušení si závodní half-pipe o délce 145 metrů, boardercrossu a také half-pipe pro začátečníky.

Relaxace po lyžování

Možností vyžití mimo lyžování je zde opravdu mnoho. Ve vesničce Méribel naleznete olympijský stadión, který kromě kluziště nabízí bazén, squashový kurt, bowling, umělou horolezeckou stěnu, taneční studio a masážní salón. Nabízí se vám i výlet do lázeňského městečka Brides les Bains pomocí dlouhé kabinové lanovky, z které se vám naskytne přenádherný výhled do okolí. Ať už jste amatérští či zkušenější lyžaři, svahy střediska s líbezným jménem Méribel si vás učarují svým kouzlem, které bude mít za následek, že se do této fascinující oblasti za rok či dva opět rádi vrátíte.

Copyright © 2022 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?