Orcieres 1850

Orcieres 1850 - FrancieMnožství lyžařských středisek ve francouzských Alpách je opravdu bezpočet. Všechny se mohou pyšnit skvěle udržovanými sjezdovkami, které jsou propleteny dobrou sítí vleků a lanovek. I když mají všechna centra společný jmenovatel v podobě kvality sjezdových tratí, každé středisko má tratě trochu odlišné v ohledu na délku, druh sněhu a náročnosti. Pokud máte rodinu s malými dětmi, které by jste rádi naučili lyžovat, pak by pro vás bylo vhodné středisko Oricieres 1850, kde naleznete velkou převahu nenáročných zelených a modrých sjezdovek.

Oriceres 1850 se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 850 m. n. m. do 2 725 m. n. m. Poloha je opravdu vysoká, proto se můžete těšit z čistě bílého sněhu po celou zimní sezónu. Areál nalézající se na hranici národního parku Ecrin vám nabízí přes sto kilometrů krásných lyžařských tratí.

Doprava do Orcieres 1850

Cesta do Orcieres 1850 je sice dlouhá, ale věřte, že ji nebudete litovat, jelikož když dorazíte do cíle, naskytne se vám pohled na ty nejúžasnější monumenty francouzských Alp. Jakmile docestujete do švýcarského města Bern, vydáte se přes Lausanne, Ženevu do Annency, odkud pak dále přes Chambéry, Grenoble, Vizille. Pak vám již bude zbývat projet pouze Bonnet a vzápětí se ocitnete v pohádkové krajině, která se rozprostírá v oblasti Orcieres 1850.

Lyžování v Orcieres 1850

Orcieres 1850 - FrancieAktivní dovolená v centru Orcieres 1850 se zalíbí především rodinám s dětmi a nepříliš zkušeným lyžařům. Pozvolné sjezdovky jsou vhodné především pro odpočinek, pokud tedy hledáte extra strmé svahy, pak raději zvolte lyžařské středisko Risoul / Vars, které je k těmto účelům jako stvořené. Celkový počet sjezdovek ve středisku je 54. Zelených je zde 10, modrých 18, červených 20 a černých pouze 6. Můžete zde vyzkoušet unikátní lanovku Telemix de Rocherousse, která vás dopraví až do výšky 2 280 m. n. m.

Zahrajte si na Eskymáky!

Patříte-li mezi opravdové dobrodruhy, pak pro vás máme jeden tip. V tomto středisku máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si eskymácký život. Nabízí se zde možnost strávit jednu noc v horské vesničce Igloo Kanata, kde si vyzkoušíte jak těžký život měli lidé, žijící v horské oblasti s minimálním technickým vybavením.

Orcieres a rodina

Ve středisku Orcieres můžete nalézt dětský areál Petite Ourse nebo zimní zahradu, kde budou mít vaše děti možnost vyřádit se ve sněhu. Zároveň se zde naučí prvním krůčkům na lyžích ve zdejší lyžařské školce. Pokud vám po nabitém dni stráveném na lyžích zbude nějaká energie, pak můžete navštívit sportovní palác L’Espace Grand Ours o celkové rozloze 3000 m2. Kromě bazénu s tobogánem, vířivkami, kaskádami a vodotrysky, kdy z oken uvidíte krásné panorama zasněžených hor, můžete vyzkoušet saunu či solárium. Večer je možné zakončit v jednom ze dvou kin, které nabízejí samozřejmě také filmy pro děti. Pokud máte malé ratolesti, je středisko Orcieres tou pravou volbou. Velkou výhodou jsou také nízké ceny ubytování v této oblasti.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?