Pra Loup / Val d’Allos

Pra Loup - FrancieSedíte za oknem, pozorujete jak v krajině začíná popadávat první sníh a vás se zmocní pocit nadšení, když si vzpomenete na lyžování? Pak jste zcela jistě tělem i duší lyžaři, kteří žádný rok nesmějí přijít o svůj lyžařský zážitek. Nemůžete se rozhodnou jaké zimní středisko bude vhodné pro trávení dovolené? Pak vyzkoušejte středisko Pra Loup / Val d´Allos nalézající se ve francouzský Alpách, přesněji v Jižních Alpách.

Příjemnou atmosféru můžete zažít na svazích oblasti Pra Loup / Val d´Allos, kde se setkáte s velice milým, až rodinným přístupem zdejších lidí. Kvalitou sněhu a celkovou udržovaností jistě také nebudete zklamání, jelikož Pra Loup / Val d´Allos se považuje za jedno z nejpoctivěji udržovaných středisek v Jižních Alpách. Pra Loup / Val d´Allos si užijí nejen začátečníci, ale i pokročilí lyžaři. Všem se nabízí možnost prohánět se po více než 170-ti kilometrech tratí.

Doprava do Pra Loup / Val d´Allos

Dovolená pro vás nezačne na samotných svazích, ale při cestě směrem do střediska, kdy budete projíždět krajinou krásných italských Alp. Doporučená trasa je přes Turín, Claviere, Montgenevre, Brincon. Odtud projedete menšími městečky Guillestre, Col de Vars, Barcelonnette až k samotnému Pra Loup.

Lyžování v Pra Loup / Val d´Allos

Pra Loup - FrancieJe pro vás připraveno přes 80 sjezdových tratí, které jsou vhodné jak pro zkušené lyžaře, tak pro rodiny s malými dětmi. Skipas je možno zakoupit za 29€ na den, kdy se vám otevře brána k extra širokým modrým a červeným sjezdovkám. Celková dráha čítá úctyhodných 170 kilometrů, rozdělených na 29 kilometrů zelených tratí, 51 kilometrů modrých, 79 červených a zkušenější lyžaři mohou vyzkoušet 11 kilometrů tratí černých. Největší trumf tohoto střediska je až 300 slunečných dní v roce. Možnost umělého zasněžování výrazně zvyšuje dobu, po kterou máte možnost brázdit tyto úchvatné sjezdovky. Bohužel se ve středisku nenalézá trať pro běžkaře. Tento nedostatek je však vynahrazen přítomností hned 3 snow parků. Nutno zmínit, že Pra Loup / Val d´Allos myslí především na rodiny s dětmi. Pokud s vámi na dovolenou jedou vaše ratolesti, budou mít v celém areálu opravdu výhodné ceny skipasů. Nadmořská výška střediska je 1 500 metrů2 600 metrů. Nádherně udržované červené sjezdovky vám tak nabídnou sjezd s převýšením více než 1 000 metrů.

Pra Loup / Val d´Allos mimo sjezdovku

V případě, že zvolíte právě Pra Loup jako místo své dovolené, nabídnou se vám převážně dlouhé sjezdovky vhodné pro rodiny s dětmi, rovněž výhodné ceny veškerého servisu, nicméně nepočítejte s velkým množstvím apres-ski aktivit. Tento nešvar je však bohatě vynahrazen v opravdu příjemných cenách, které jsou až poloviční oproti jiným střediskům ve francouzských Alpách. Opravdu výhodné ubytování naleznete v lokalitě Pra Loup 1500. Pokud máte hlouběji do kapsy a přesto toužíte po čilém cestovním ruchu a společenských aktivitách, pak můžete zavítat do blízkého městečka Barcelonnette, kde budete již mít o zábavu postaráno. Středisko známé pod heslem: „stále je co dělat!“ se stalo rájem pro milovníky apres-ski aktivit. Kromě útulných barů, vináren a kaváren, zde naleznete také bowling a nákupní centra, kde můžete zhlédnout ty nejnovější modely uznávané francouzské módy. Večer například můžete završit ve vyhlášených restauracích a ochutnat některé zdejší speciality. Středisko Pra Loup / Val d´Allos by se dalo jednoduše popsat jako místo, kde se vám za velmi výhodný peníz dostane luxusních dlouhých tratí uprostřed panensky nedotčené krajiny francouzských Alp.

Copyright © 2022 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?