Puy St. Vincent

Puy St. Vincent - FrancieZazvonil budík, vy jste se probudili a v hlavě vám zůstal sen, ve kterém se vám zdálo o rozlehlých sněhobílých planinách, zářícím horském slunci a hlavně skvělé zábavě jak na sjezdovkách, tak mimo ně? Možná se vám zdálo právě o francouzském středisku Puy St. Vincent, jež je opravdovou perlou tamních Alp. Okolní vrcholky jsou opravdu vysoké, nejvyšší bod blízkého národního parku Ecrins je vysoký úctyhodných 4 100 m. n. m.

Malebné lyžařské centrum se nachází zhruba 30 kilometrů od Brianconu v blízkosti sousední oblasti Serre Chavelier. Středisko Puy St. Vincent je uznávané především díky skvělé kvalitě tamního sněhu, který je díky vysokohorské poloze k dispozici po celou zimní sezónu. Puy St. Vincent má dvě hlavní základny. Jedna je položena ve výšce 1 400 m. n. m. a druhá o dvě stě metrů výše. Délka sjezdových tratí je 73 kilometrů.

Doprava do Puy St. Vincent

Máte možnost jet jak přes švýcarské Alpy, tak přes ty italské. Doporučovali bychom vám však cestu přes Alpy italské, jelikož je cesta kratší a zároveň více zajímavá co se týče okolní krajiny. Rovněž budete mít možnost poznat jeden z nejmenších států – Lichtenštejnsko. Jakmile dorazíte do Mnichova, vydáte se přes Memmingen, Bregenz, Vadúz, Thusis, Lugano, Miláno, pak zdoláte průsmyk Col de Montgenevre, pokračujete přes Briancon, L’Argentiere la Bessée, následným odbočením z N94 vystoupáte až k středisku Puy St. Vincent.

Lyžování v Puy St. Vincent

Puy St. Vincent - FrancieSjezdovky jsou na francouzské poměry docela krátké, čítají „pouze“ 73 kilometrů, vše je však bohatě vynahrazeno v podobě vysoce udržovaných tratí, které jsou propojeny kvalitní sítí lanovek a vleků. Velkým lákadlem pro náročnější a zkušené lyžaře je přítomnost prachového sněhu v údolí Narreyroux. Pokud vás sjezdovky v Puy St. Vincent omrzí, můžete v rámci skipasu Grande Galaxie jeden den zavítat do vedlejších středisek Serre Chevalier, Alpe d´Huez, Sestriere nebo do obřího střediska Les 2 Alpes, kde naleznete nejdelší černou sjezdovku na světě nebo oblast Slide Zone, která nejen milovníky prkna láká k vyzkoušení si nových triků. Pro snowboardisty v Puy St. Vincent čeká osvětlený snow park mezi sjezdovkami Bergerie a Clos d’Aval s boardercrossem, halfpipe, jumpy a tables. Zelených a modrých lyžařských tras zde naleznete celkem 16, červených 8 a černých 3. Doporučujeme nechat se vyvést na vrchol hory La Pendine, odkud na vás bude čekat krásná červená trať s hezkým převýšením 1 350 metrů.

Puy St. Vincent mimo sjezdovku

Pokud vás sjezdovky omrzí, můžete se oddávat i jiné zábavě. Nabízí se možnost vyjížďky se psím spřežením, výlety na sněžnicích, pěší procházky nebo sáňkařské dráhy. Také můžete využít přírodní kluziště, které je v ceně skipasů. V blízkém L’Argentiere la Bessée (15 km) můžete navštívit bazén a centrum pro halové sporty. Vybavenější centrum naleznete ve vzdálenějším Brianconu. Adrenalinově založení jedinci se mohou nechat svést k paraglidingu, kdy se vám naskytne neskutečný pohled především na horské monumenty v přírodním parku Ecrins. V rámci skipasů můžete také zdarma 2x týdně využít noční lyžování vždy od 17:30 do 20:00. Pokud se vám zasteskne po sněhobílém prašanu a přesto by jste rádi prozkoumali zdejší krajinu, pak můžete vyrazit na běžky. Při průzkumu zdejších pečlivě upravených běžeckých tratí se vám naskytne možnost vidět skrytá zákoutí francouzských Alp. Toto středisko patří mezi běžný standard ve francouzských Alpách. Velkou výhodou jsou opravdu příjemné ceny jak ubytování, tak skipasů a služeb.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?