Risoul / Vars

Risoul - FrancieČeské hory jsou pěkné, slovenské jsou krásné, ale francouzské Alpy jsou přímo nádherné. Mnohokrát si tyto horské masivy vydobyly místo v časopisech o lyžování. V případě, že by jste měli zájem navštívit kraj s panensky nedotčenou přírodou a celistvostí sněhových ploch, pak vám vřele doporučujeme středisko Risoul / Vars, kde na vás bude čekat 180 kilometrů krásně udržovaných tratí na 600 hektarech.

Středisko se nachází jižně od masivu Les Ecrins, který se nalézá v samotném srdci Vysokých Alp (Huates Alpes). Toto centrum nazývané „Bílým lesem“ (Foret Blanche) vzniklo spojením středisek Risoul 1850 a Vars 1650. Nadmořská výška se zde pohybuje od 1 650 m. n. m. po 2 750 m. n. m.

Doprava do Risoul / Vars

Vaše tisíci kilometrová pouť po silnicích a dálnicích bude odměněna v podobě nádherného výhledu na horské masivy švýcarských, italských a hlavně francouzských Alp, kterých si následně užijete do sytosti. Jakmile dorazíte do Mnichova, měli byste se vydat přes Memmingen, Bregenz, Vadúz, Thusis, Lugano, Milano, Turín, následně přes průsmyk zvaný Col de Montgenevre. Budou následovat menší města Briancon a L’Argentiere la Bessée. Kousek za tímto místem odbočíte ze silnice N94 u Mont Dauphin, následně už pouze stačí vystoupat na Risoul.

Lyžování v Risoul / Vars

Vars - FrancieVysoká poloha střediska zaručuje, že zde sníh naleznete v celém zimní období. Sjezdovky se mohou pochlubit různými náročnostmi od těch opravdu náramně prudkých, přes pozvolné až po sjezdovky, které hravě zvládnou vaše děti. Nejoblíbenější atrakcí je zdejší trať Les Arc 2000 pro rychlostní sjezdové závody. Milovníci rychlého lyžování mohou pokračovat na druhé největší sjezdové dráze z vrcholku Crete de Chabries nacházející se ve výšce 2 750 m. n. m. Mimochodem světový rekord z roku 1997 je zde 243 km/h. Lyžařské centrum nabízí jeden z nejrozsáhlejších snow parků v celé Francii. Ráj snowboarďáků zvaný Surfland měří na délku přes 5 kilometrů a dosahuje převýšení 550 metrů. Nachází se zde největší osvětlená halfpipe ve Francii, ale i jiné zajímavosti, například snowboardová show s hudbou. Součástí areálu jsou krásné dráhy pro běžkaře o délce 30 kilometrů, v rámci skipasu jsou zdarma.

Adrenalin v Risoul / Vars

Kromě převahy rozsáhlých červených a modrých sjezdovek zde naleznete i černé, které jsou opravdovým adrenalinovým zážitkem. V případě, že se odvážíte jít na sjezdovku nesoucí tajemný název La Coni, nezmiňujte se o tom svému partnerovi či partnerce, jelikož již na první pohled tato sjezdovka vypadá opravdu hrůzostrašně. Skloň 43° mluví sám za sebe.
Pokud si o sobě myslíte, že jste opravdová lyžařská esa, pak můžete zkusit překonat rychlostní rekord 243 km/h na zdejší dráze pro rychlostní sjezdové lyžování.

Risoul / Vars mimo sjezdovky

Pokud budete potřebovat setřást adrenalin, který rychlým tempem koluje ve vašich žilách, pak se můžete oddat odpočinku v místním relaxačním centru, kde kromě krásně vyhřátého bazénu naleznete i saunu a další možnosti relaxace. Risoul / Vars vřele doporučujeme velmi dobrým lyžařům, kteří chtějí dostat kvalitu v podobě obtížných sjezdovek, avšak nechtějí za ubytování zaplatit příliš moc. Risoul / Vars kupodivu patří mezi jedno z nejlevnějších středisek ve francouzských Alpách.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?