Tipy na cestu

Francouzské Alpy - FrancieKaždý správný cestovatel si je vědom faktu, že před vycestováním do zahraniční země by si měl nejen sbalit zubní kartáček a pár triček, ale také provést náležitou přípravu co se týče poučení o základních věcech, které mu pomohou lépe se orientovat v dané zemi a zároveň pomoci vyhnout se nepříjemným situacím, jež mohou nastat v případě, že cestovatel před svým výletem nevěnoval dostatečný čas nastudování informací o zemi, do které hodlá vycestovat.

Připevnili jste lyže na auto, váš poctivě nabalený kufřík už stojí u dveří a vy se svou rodinou hoříte nedočkavostí, kdy už konečně vyrazíte na vaši dovolenou?

Před tím, než vyrazíte na váš výlet do pohádkových míst francouzských Alp, kde se budete oddávat dlouhým sjezdovkám, čítající přes 5 500 km, bychom vás rádi informovali o věcech, které by jste zaručeně měli znát před tím, než vyrazíte.

Důležitá telefonní čísla

Jelikož je zdraví na prvním místě, uvádíme jako první bod důležitá telefonní čísla, která využijete v případě, že se dostanete do nějaké závažné situace, kdy jde o život buď vám nebo někomu v okolí.
15 Záchranná služba
17 Policie
18 Hasiči

Teplý svetr nestačí

Francouzské Alpy - FrancieI když si o sobě myslíte, že jste otužilí a zvládnete sjíždět sjezdovky pouze v hrubém svetříku, tak se pletete. Na sjezdovkách na vás díky vysoké nadmořské výšce sice svítí teplé horské slunce a můžete se i opálit, nicméně v případě zamračených dní teplota ve vysoko položených ski areálech občas klesne pod –30°C. Proto nepodceňujte náležitou přípravu co se týče vhodného teplého oblečení.

Alkohol NE, přilba ANO

Francouzské Alpy - FranciePřestože na silnicích je povoleno řídit motorové vozidlo pokud nemáte obsah alkoholu v krvi více než 0,05%, na francouzských sjezdovkách není alkohol tolerován. Francouzské Alpy se tedy pyšní nejen dlouhými sjezdovkami, ale také bezpečností, ke které dopomáhá rovněž povinnost nosit lyžařské přilby u dětí do 15-ti let. Horská služba často vyžaduje, aby lidé byli opatrní a měli sebou vždy lékárničku pro případ nenadálé situace. Zároveň horská služba varuje, aby lidé dbali aktuálních informací u sjezdovek, především o lavinovém nebezpečí.

Pozor na zdravotní pojištění

V případě ohrožení života nebo zdraví má český občan nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči. Před tím než odjedete z České republiky je třeba si vyzvednout u své pobočky zdravotní pojišťovny formulář E111 nebo evropskou kartu zdravotního pojištění. Ve Francii je běžné platit lékařské služby přímo lékaři. Ten následně vystaví „Feuille de Soins“, což znamená potvrzení o ošetření. Pak stačí pouze zajít s tímto potvrzením na příslušnou zdravotní pojišťovnu v ČR, která vám danou částku proplatí.

České velvyslanectví

Pokud ztratíte pas, či se dostanete do jiných problémů, navštivte české velvyslanectví v Paříži na adrese: 15, Avenue Charles Floquer, Paris 7,  Francie

Tipy kde lyžovat

Vaše myšlenky již určitě odpluly kdesi na malebné místo francouzských Alp, kde vaše lyže ladně splývají s čistě bílým prašanem, proto vás již nebudeme zdržovat nad důležitými informacemi a poskytneme vám další, nyní se bude jednat o přehled lyžařských středisek podle druhu náročnosti.

Tipy pro začátečníky
Tignes/Val d´ Isére, Courchevel, Les Trois Vallées, Magéve.

Tipy pro rodinné lyžování
La Plagne, Tignes/Val d´ Isére (mj. freeride, sjezdovky s boulemi), Meribel, Chamonix (zejména freeride), svahy Val Thorens, Les Menuires, Les Trois Vallées, L´Alpe d´Huez.

Tipy pro zkušené lyžaře
Le Corbier, La Toussuire, Les Arcs, Les Contamines, Chamrousse.

Free ride tipy
Nacházejí se vesměs ve všech střediscích, odvážným doporučujeme La Grave a Les Deux Alpes.

Snowkite tipy
Serre Chevalier, Col du Lautaret

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?