Val d’Isère

Val d’Isère - FrancieKilometry dlouhých sjezdovek lemující prudká úbočí i pozvolné pahorky francouzských Alp, za svitu příjemně hřejícího horského slunce, ve vás vzbudí pocit, že se zde v této nádherné krajině zastavil čas. Když pomocí lanovky vystoupáte na vrchol jedné ze sjezdovek v oblasti Val d’Isère, následně se rozhlídnete do krajiny, pak pocítíte nádherný klid a volnost, která je pro tuto oblast typická.

Val d’Isère se právem stalo špičkou mezi evropskými středisky nabízející odpočinek v podobě lyžování a ostatních zimních aktivit. Tato lyžařská oblast spadající do oblasti savojska se nalézá 15 km od italských hranic a zhruba 150 km od francouzské metropole Lyon.

Ráj pro lyžaře Espace Killy

Val d’Isère - FrancieVal d’Isère a sousední lyžařské středisko Tignes se před léty sdružilo v gigantický lyžařský komplex Espace Killy, jaký v Evropě nemá obdoby. Na 10 000 ha naleznete ty nejkrásnější sjezdovky, které dokáží rozbušit srdce nejednomu lyžaři. Toto luxusní středisko, rozprostírající se mezi třemi vrcholky, vytvořilo tak velkou plochu, že se na ni postavilo 74 lanovek, které vás dovezou na vrcholky hor, z nichž můžete na lyžích volně klouzat po 198 kilometrech modrých a zelených sjezdovek. Zajímavější zážitky se vám naskytnou na 75 kilometrech červených sjezdovek a ten pravý adrenalin zažijete na 27 kilometrech sjezdovek černých. Komplex se nachází v nadmořské výšce 1 550 m. n. m. – 3 456 m. n. m.

Sjezd s převýšením více než 1 300 metrů

Ve Val d’Isère naleznete tolik sjezdovek, že je za týden nemáte šanci projet, proto doporučujeme vyzkoušet ty nejznámější, mezi které patří černá sjezdovka v Sache (rovněž velice oblíbená pro snowboarding). Z vrcholku ledovce Grande Motte si můžete dokonale užít sjezd s převýšením více než 1 300 metrů. Pohodový sjezd se nabízí z přibližně dvou třetin všech sjezdovek.

Val d’Isère, místo pro rodinnou dovolenou

Val d’Isère zdaleka není pouze lyžování, nalézají se zde i rozsáhlé tratě pro běžkaře čítající 44 km, skateingové tratě, případně pokud máte malé děti určitě přijde vhod kilometrová trasa určená pro sáňkování, nalézající se u lanovky Savonette.

Val d´Isère podrobněji

Denní skipas stojí v průměru 40€/den, vaše děti mají cenu mnohem nižší, nejmenší děti dokonce zdarma. Toto pohádkové středisko je vzdáleno od Prahy 1122 km a 1261 km od Brna. Návštěva Val d’Isère nemusí být nutně sportovní dovolenou, ale například dovolenou romantickou. Po dlouhém dni stráveném na sjezdovce můžete svou drahou polovičku pozvat do některé z malebných kaváren či vináren, nalézající se v obci Val d’Isère. Přestože se v nedávné době toto městečko díky turistickému ruchu rozrostlo, všechny novodobé budovy se snaží nekazit ráz starobylé savojské architektury, která tak dokonale ladí se sněhobílou peřinou, jež po většinu měsíců halí celý tento kraj.

Pokud jste duší i srdcem sportovci, pak určitě nepohrdnete pozváním prozkoumat sjezdovky, po kterých se proháněli vrcholoví sportovci na olympijských hrách v roce 1992 v Albertville. V případě, že v rodině nejste vy ten nejvíce sportovní typ, tak můžete navštívit některé freeridové školy, případně jiné, škol se ve Val d´Isère nalézá opravdu bezpočet.

Ve Val d’Isère, případně v blízkosti této krásné horské vesničky se nalézá velké množství útulných hotelů a penziónů, kde můžete načerpat klid a pohodu, která přímo čiší jak z přenádherné krajiny, tak z typické dobové architektury. Výhodné nabídky ubytování naleznete rovněž na našich stránkách.

Copyright © 2023 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?