Val Thorens

Val Thorens - FrancieV případě, že se vaše pracovní či jiné aktivity protáhly, zima už dávno utekla a vy by jste si přece jen přáli ladnými pohyby sjíždět ty nejkrásnější sjezdovky francouzský Alp, pak si nezoufejte. Právě pro vás je vhodné středisko Val Thorens, které díky své vysoké nadmořské výšce (ubytování v 2 300 m. n. m.) a přítomnosti ledovců pár metrů výše, vám zaručí, že i na konci května narazíte na závěje sněhobílého prašanu. Val Thorens je vzdáleno od Prahy 1 130 kilometrů.

Val Thorens se nachází v oblasti zvané Tří údolí (Les Trois Vallées). Svou nadmořská výškou patří k nejvýše položeným lyžařským střediskům v Evropě s nejvyšším vrcholem Aiguille de Péclet tyčící se do výšky (3 561 m. n. m.) Val Thorens vám může nabídnout řadu náročných sjezdů vhodných především pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Zároveň i slabší lyžaři si příjdou na své.

Nejsportovnější středisko francouzských Alp

Val Thorens - FrancieVal Thorens si především díky atraktivním červeným a černým sjezdovkám, které nadchnou nejednoho lyžaře, vydobylo titul nejsportovnějšího areálu ve francouzských Alpách. Nabízí se vám celkem 140 kilometrů krásně udržovaných tratí. Zelené a modré sjezdovky čítají 72 kilometrů, červené 57 kilometrů a černé sjezdovky pro zkušené lyžaře 11 kilometrů. Převýšení lyžařského areálu je více než 1 400 metrů. Skipas si můžete pořídit zhruba za cenu 45€ na den.

Svůj honosný titul si Val Thorens vydobylo také díky přítomnosti 2 snow parků, kde naleznete halfpipe, boardercross, quarterpipe, a tables. Po vzoru ostatních středisek se Val Thorens také rozhodlo zapojit zvukovou aparaturu na snowparcích.

Sport a zábava na vysoké úrovni

Málokdy se může stát, že ve Val Thorens nebude přát počasí, jelikož díky vysoké poloze je zde jasných dnů opravdu většina. Pokud se ale tak stane, máte možnost navštívit jedinečné sportovní centrum, kde se na ploše 9 000 m2 nalézá opravdový sportovní ráj obsahující kurty pro tenis, squash, stolní tenis, hokej, případně můžete vyzkoušet horolezeckou stěnu.

V případě, že slunce přálo a vy jste celý den strávili na sjezdovkách, pak nechejte své tělo hýčkat v luxusním aquacentru s bazénem, vířivkami, soláriem, saunou a tureckými lázněmi.

Odvážnější z vás mohou vyzkoušet zběsilou jízdu na sněžných skútrech, paragliding, bobovou dráhu, či noční sjezd s pochodněmi, který může být opravdu zajímavým spestřením.

Samozřejmostí je i sáňkařská dráha dlouhá přes 6 kilometrů, kde se můžete s rodinou vyřádit nejen přes den, ale i večer.

Val Thorens a turistika

Visutou lanovkou, která dokáže pojmout až 150 osob se můžete dopravit na vrchol Cime de Caron (3 195 metrů). Naskytne se vám tak jeden z nejkrásnějších výhledů na celé panorama francouzských Alp. Uvidíte masivy Mont Blanc, Ecrins, Mercantou či Vanoise. V případě dobré viditelnosti i švýcarské a italské Alpy.

Městečko Val Thorens

Prvotřídný lyžařské středisko dokáže podtrhnout atmosféru dokonalosti také množstvím útulných restaurací, barů, obchodů a diskoték. Výjimkou nejsou ani nejrůznější společenské či kulturní akce. Návštěvou Val Thorens získáte opravdový zážitek nejen co se týče lyžařských aktivit, ale také množství zážitků jiných, na které se nezapomíná.

Copyright © 2022 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?