Valmeinier / Valloire

Únavná letní horka pominula, venku začalo pomalu padat listí a vy začínáte pociťovat nadšení při myšlence, že se blíží zima a budete na svých lyžích „tancovat“ mezi horskými kopci? Pokud tedy opravdu patříte mezi lyžaře tělem i duší a chtěli by jste zažít úžasný lyžařský zážitek, pak vám nabízíme centrum Valmeinier / Valloire.

Valmeinier - FrancieNádherné lyžařské středisko opředené několika kilometry dlouhými sjezdovkami různých druhů se nachází v samotném srdci údolí Murienne v jižním Savojsku. Výhled zde budete mít na dva horské velikány: Grand Galibier (3 228 m. n. m.) a menšího brášku Mont Thabor (3 178 m. n. m.). Areál je rozdělen do tří částí. První se nazývána Valmeinier 1500. Jedná se o tradiční vesničku s dobovou architekturou. O pár metrů výše se nachází Valmeinier 1800, jež je poněkud modernější středisko postavené ve tvaru podkovy. Nejníže položená část Valloire je starodávna vysokohorská vesnice. Délka sjezdových tratí, jak už to bývá u většiny středisek ve francouzských Alpách, dosahuje délky přes 150 kilometrů. Nadmořská výška této krásné destinace je 1 450 m.n. m. – 2 600 m. n. m.

Doprava do Valmeinier / Valloire

Cesta do Valmeinier se pro vás stane příjemným zážitkem, protože kvalitní a udržované cesty vás budou doprovázet na celé pouti, zároveň se budete moci kochat pohledem na krásné panorama švýcarských a francouzských Alp. Doporučujeme vydat se z Bernu na Ženevu, dále přes Annecy, Chembery a St. Jean de Maurienne. Zde odbočíte z dálnice v St. Martin d´Arc a po D902 vystoupáte až k Valmeinier / Valloire.

Lyžování ve Valmeinier / Valloire

Valloire - FrancieJelikož je většina svahů situována na sever nebo na západ, odpadá tak problém s nedostatkem sněhu. Dvě třetiny sjezdovek leží v nadmořské výšce větší než 2 000 m. n. m., proto se opravdu nemusíte bát, že by jste přišli o opravdový lyžařský zážitek, který Valmeinier nabízí. Naleznete zde 45 zeleným a modrých tratí, 65 červených a 12 černých. Milovníci snowboardu si rovněž přijdou na své ve fun parku u Crey du Quart s boardercrossem, halfpipe, quarterpipe, tables a slides. V případě, že do tohoto pohádkového střediska dorazíte pozdě na večer, i tak máte možnost jít hned do terénu. Večerní lyžování v místě slalomového svahu ve Valmeinier 1800 se stalo velice oblíbené, jelikož lyžování za svitu hvězd má opravdu své kouzlo. V případě, že jste si přibalili běžky, můžete ochutnat 15 kilometrů běžeckých stop ve Valmeinier a až 40 kilometrů ve Valloire. Sjezdovky ve Valmeinier hrdě reprezentují francouzské Alpy díky své bezkonkurenční kvalitě sněhu a pečlivé udržovanosti.

Valmeinier / Valloire mimo sjezdovky

Středisko Valmeinier myslí i na vyznavače apres-ski aktivit. Můžete se těšit z útulných barů, restaurací, kaváren, případně vináren, kde můžete ochutnat opravdové skvosty francouzských vín, na které jsou tamní lidé patřičně hrdí. (Jestliže si přejete, aby na vás byli tamní lidé milí, ať vás ani nenapadne na ně promlouvat německým jazykem). Pokud nemáte sportovních aktivit dost, můžete vyzkoušet například chůzi na sněžnicích nebo jízdu se psím spřežením. V případě, že holdujete adrenalinu, pak se vám jistě zalíbí paragliding, kdy uvidíte panorama této krásné krajiny z ptačí perspektivy. Tento výhled opravdu stojí za to. Nabízí se i kulturní vsuvka v podobě návštěvy starodávné vysokohorské vesnice Valloire, kde můžete nalézt kostel ze 17-tého století a další barokní památky. Milujete-li umění, pak zaručeně nepohrdnete pozváním na každoročně konanou výstavu soch vytvořených ze sněhu a ledu.

Proč by jste měli navštívit centrum Valmeinier / Valloire? Jednoznačně z toho důvodu, že existuje jen málo míst v Evropě, kde se tak krásně snoubí pohádková krajina s opravdovým zážitkem co se týče perfektního lyžování na dobře udržovaných bílých pláních.

Copyright © 2022 Lyžování Francie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?